Anasayfa /ARNAVUTLUK DEPREMZEDELERİ´NE YARDIM ARACI UĞURLAMA PROGRAMI..

ARNAVUTLUK DEPREMZEDELERİ´NE YARDIM ARACI UĞURLAMA PROGRAMI..

Tarih: 05.02.2020
Konu: Arnavutluk Depremzedelere Ayni Yardım Aracı Uğurlama Programı
Değerli Basın Mensupları;
Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.
Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, 1996 yılından beri kuruluş amaçlarına uygun olarak aile ve onunla ilgili her türlü olumlu faaliyetin içinde yer almıştır. Bu amaca yönelik olarak binlerce nişanlı gencin evlenme sürecine katkıda bulunmuştur. Gerek Konya´da gerek Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi gençlerin evlenmesine maddi ve manevi destek vermiş; bundan sonra da yurtiçinde ve yurtdışında bu katkılarını arttırarak devam ettirecektir.
Değerli Basın Mensupları;
Vakıf olarak sadece evlendirme faaliyetleriyle de sınırlı kalmadık. Hizmetlerimizi sosyal projelerimizle, ilmi ve kültürel faaliyetlerimizle destekledik ve bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki değişim ancak ilmi, ekonomik, kültürel ve siyasi güçlerin işbirliğiyle daha hızlı ve istenilen yönde olacaktır. Bu açıdan Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı düğün organizelerinin yanında ilmi ve akademik faaliyetlere de son derece önem vermiştir. Konferanslar, sempozyumlar, kitap ve bülten çalışmalarına ilaveten düzenli olarak Türkçe/İngilizce ve Arapça olarak hakemli dergiler çıkarmaktadır. Tüm bunlarla sadece aileyi kurmayı değil; bunun yanında ailenin korunup geliştirilmesini de hedeflediği ortaya çıkmaktadır.
Değerli Basın Mensupları;

Bugün de değişik bir sosyal etkinliğin içerisindeyiz. Arnavutluk’ta deprem yaşamış kardeşlerimizin yanında olmak... Konya’dan Arnavutluk’a bir köprü kurma çabası. Daha önce kurulan bağların sağlamlaştırılmasına Mehir Vakfı tarafından bir katkıda daha bulunma gayreti…

Değerli Basın Mensupları;
Bugün Arnavutluk’a hazırlamış olduğumuz ayni yardım aracımızda bulunan malzemelerin içeriği hakkında sizleri ve kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum:
• Arnavutluk’ta yaşayan depremzedelere dağıtılmak üzere 613.305,00 TL değerinde 40 kalemden oluşan 7.729 adet ürün bulunmaktadır.

Değerli Basın Mensupları;
Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen vakıf yöneticilerimize, bu yardımların temininde bizlere desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize ve bu eşyaların Arnavutluk’ta yaşayan ihtiyaç sahibi depremzede kardeşlerimize ulaştırılmasında yardımcı olan ülkemizin güzide kuruluşu Türk Kızılayı’na çok teşekkür ediyoruz.
Bizleri bu çalışmalarımızda yalnız bırakmayan siz değerli basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Fatma Nur AŞCI
Mehir Vakfı Mağazalar Müdürü

Hesaplarımız : Türkiye Finans Katılım Bankası     TL = IBAN NO: TR65 0020 6000 8003 2590 4600 01 Hesap No: 3259046-01